Καλώς ήρθατε στην ηλεκτρονική σελίδα του Λ.Ε.Α.Δ.Ι.

Κλήρωση τελικής φάσης -ιωάννινα 13-6-2011

    ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 Δικαστικό Μέγαρο Ιωαννίνων

 ΤΚ. 45332

τηλ. 26510-22228

 φαξ. 26510-37840

site : www.dsioan.gr 

                                                                                    Ιωάννινα 13 Ιουνίου 2011

 

                        ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ 27ου Π.Π.Π.Δ.Σ.

                                 ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΚΛΗΡΩΣΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ              

                                                           

            Στα Ιωάννινα σήμερα 13 Ιουνίου 2011 και ώρα 13.00 στα γραφεία του Δικηγορικού Συλλόγου Ιωαννίνων ,παρουσία των κάτωθι μελών της Οργανω-τικής Επιτροπής :

1) Αναστασία Γιογλή, ΠΡΟΕΔΡΟΣ

2) Αικατερίνη Φωτίκα, ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ

3) Μάνθος Παργανάς, ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

4) Σπυρίδων Πάϊκας, ΜΕΛΟΣ .

Καθώς και παρουσία των κάτωθι εκπροσώπων των ομάδων που προκρίθηκαν για την τελική φάση ,ήτοι :

Α’ ΟΜΙΛΟΣ : ΔΡΑΚΩΝ : δεν εκπροσωπήθηκε.

Β’ ΟΜΙΛΟΣ : ΣΟΛΩΝ   : Ιωάννης Ευταξίας.

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ : ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ : δεν εκπροσωπήθηκε.

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ : ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ :  Αντώνιος Πίγγιος.

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ : ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ : Δημήτρης Θωμαϊδης .

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΚΟΜΟΤΗΝΗ : δεν εκπροσωπήθηκε.

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΡΕΘΥΜΝΟ: δεν εκπροσωπήθηκε.

Η’ ΟΜΙΛΟΣ: ΗΡΑΚΛΕΙΟ :  δεν εκπροσωπήθηκε.

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΠΥΡΓΟΣ :   Μάνθος Παργανάς.

Ι’ ΟΜΙΛΟΣ : ΛΑΡΙΣΑ : Ιωάννης Ευταξίας.

ΙΑ’ ΟΜΙΛΟΣ: ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ δεν εκπροσωπήθηκε.

Η Οργανωτική Επιτροπή ανακοινώνει στους παρευρισκόμενους ότι :

1) Έκανε δεκτό το αίτημα της ομάδας του Δ.Σ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ να μην αγωνιστεί το Σάββατο 25-6-2011, λόγω δυσκολίας στην μετακίνησή του και στην έγκαιρη άφιξή του στα Γιάννενα και επομένως σε όποιον Όμιλο κληρωθεί το Ρέθυμνο ανεξάρτητα της σειράς,που θα εξαχθεί από την κληρωτίδα, θα αγωνιστεί την Κυριακή 26-6-2011 στον πρώτο αγώνα του και θα λάβει την θέση τρία στον Όμιλο του.

2) Γίνεται κωδικοποίηση των Ομίλων, όπως στο κατωτέρω σχέδιο, ήτοι έχουν σχηματιστεί οι όμιλοι και οι διασταυρώσεις των Ομάδων μέχρι τον τελικό και απλά κατά σειρά εξαγωγής των ομάδων από την κληρωτίδα θα λάβουν την σχετική θέση σε κάθε όμιλο. Ετσι οι τέσσερες πρώτες ομάδες που θα εξαχθούν από την κληρωτίδα θα λάβουν την θέση (1) σε κάθε όμιλο, οι επόμενες τέσσερες την θέση (2) σε κάθε όμιλο και οι τελευταίες τέσσερες την θέση (3) σε κάθε όμιλο αντίστοιχα, με την εξαίρεση του Ρεθύμνου, όπως αναφέρουμε παραπάνω.

3)Στην κληρωτίδα θα τεθούν οι αριθμοί από το 1-12 και σε κάθε αριθμό ανάλογα με τον όμιλο,που είναι πρώτη η κάθε ομάδα θα έχει και τον αντίστοιχο αριθμό. Ετσι σε κάθε αριθμό αντιστοιχεί η αντίστοιχη ομάδα, ως ακολούθως :

1 : ΔΡΑΚΩΝ

2  : ΣΟΛΩΝ  

3 : ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

4 : ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ

5 : ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ

6: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

7 : ΡΕΘΥΜΝΟ

8: ΗΡΑΚΛΕΙΟ

9: ΠΥΡΓΟΣ

10 : ΛΑΡΙΣΑ

11 : ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ ή ΒΟΛΟΣ

12 : ΓΙΑΝΝΕΝΑ

Επομένως με την σειρά εξαγωγής κάθε αριθμού, θα αναγράφεται στην αντίστοιχη θέση κάθε ομίλου η ομάδα που αντιστοιχεί στον αριθμό αυτό.

4) Μετά την ολοκλήρωση και της δεύτερης φάσης των τελικών και ενόψει των ημιτελικών οι διασταυρώσεις των ομάδων θα είναι έτσι, ούτως ώστε να αποφευχθεί η διασταύρωση των ίδιων ομάδων,που είχαν διασταυρωθεί στην φάση των Ομίλων της τελικής φάσης.

Ετσι μετά τα προημιτελικά οι νικητές των ομίλων Α και Β καθώς και των ομίλων Γ και Δ ,που έχουν σχηματιστεί με τους δυο πρώτους κάθε ομίλου της πρώτης φάσης των τελικών, αγωνίζονται μεταξύ τους και οι δυο νικητές προκρίνονται στον μεγάλο τελικό και οι ηττημένοι στο μικρό τελικό, ήτοι ο νικητής του Α ομίλου θα παίξει με τον νικητή του Γ ομίλου και ο νικητής του Β ομίλου με το νικητή του Δ ομίλου, όπως αναλυτικά παρατίθεται παρακάτω. Αυτό γίνεται, κατά ορθή ερμηνεία και εφαρμογή της σχετικής διάταξης του κανονισμού ,για να μην ξαναπαίξουν μαζί ομάδες που συναντήθηκαν στους Ομίλους της τελικής φάσης ,αλλά και να αναδειχθεί ο πρωταθλητής αφού θα έχει αγωνιστεί με διαφορετικούς αντιπάλους μέχρι τον τελικό.

5) Η Οργανωτική Επιτροπή αποφάσισε την διεξαγωγή  αγώνων κατάταξης για όλες τις θέσεις, αρκεί να το θέλουν οι συμμετέχουσες ομάδες , για να δοθεί η δυνατότητα παραμονής στην τελική φάση περισσότερες ημέρες για όλες τις ομάδες, ειδικά των ομάδων, που θα έχουν αναδειχθεί τρίτες στους ομίλους της πρώτης φάσης, έχοντας αγωνιστεί μόνο 120 λεπτά.

6) Οι κληρώσεις των γηπέδων και των διαιτητών θα γίνεται την προηγούμενη της τέλεσης των αγώνων, εκτός των αγώνων κατάταξης, που θα γίνεται ορισμός.

7) Για την καλύτερη διοργάνωση των εκδηλώσεων, θα πρέπει έγκαιρα , ακόμη και πριν τη άφιξη των αποστολών, να μας γνωστοποιηθεί ο αριθμός των αθλητών και των συνοδών κάθε ομάδας, για να ρυθμίσουμε την τελετή έναρξης και τις άλλες υποχρεώσεις μας.

          Με την άφιξη των αποστολών θα οριστεί υπεύθυνος από τον Σύλλογό μας για κάθε ομάδα και η κάθε ομάδα θα ορίσει υπεύθυνο συνεργασίας με την διοργανώτρια .Κάθε αποστολή θα γνωστοποιεί από την προηγούμενη ημέρα το σύνολο των μελών της που θα συμμετάσχει στην αντίστοιχη εκδήλωση, για τον ορθότερο προγραμματισμό .

8) Για τον αγώνα των παλαιμάχων θα κληθεί και θα τιμηθεί η ομάδα της ΘΕΜΙΔΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ,που θα αγωνιστεί με τους παλαίμαχους των άλλων ομάδων.                   

  

ΟΜΙΛΟΣ (Α).

                                      Α1. ΔΡΑΚΩΝ.

                                      Α2. ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ.

                                      Α3.ΡΕΘΥΜΝΟ.

                                         Πρώτη φάση

Σάββατο  25-6-2011                 ρεπό :     Α3..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Α1 : ................                         Α2 : ....................                      .................

Κυριακή 26-6-2011               ρεπό :      Α1..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Α2 : ................                         Α3 : ....................                      .................

Δευτέρα  27-6-2011             ρεπό :      Α2..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Α3 : ................                         Α1 : ....................                      .................

                         Βαθμολογική κατάταξη     τέρματα       βαθμοί

                             1)......................   ........................................

                             2)..................................................................

                             3). ..............................................................

 

 

      ΟΜΙΛΟΣ (Β).

   Β1.ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ

Β2.ΚΟΜΟΤΗΝΗ.

                                                                   Β3.ΣΟΛΩΝ.

Πρώτη φάση

Σάββατο  25-6-2011                 ρεπό :     Β3..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Β1 : ................                         Β2 : ....................                      .................

Κυριακή 26-6-2011               ρεπό :      Β1..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Β2 : ................                         Β3 : ....................                      .................

Δευτέρα  27-6-2011             ρεπό :      Β2..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Β3 : ................                         Β1 : ....................                      .................

                              Βαθμολογική κατάταξη     τέρματα       βαθμοί

                             1)......................   ........................................

                             2)..................................................................

                             3). ..............................................................

 

    ΟΜΙΛΟΣ (Γ).

                                      Γ1.ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ.

                                      Γ2.ΓΙΑΝΝΕΝΑ.

                                      Γ3.ΗΡΑΚΛΕΙΟ.

                                         Πρώτη φάση

Σάββατο  25-6-2011                 ρεπό :     Γ3..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Γ1 : ................                         Γ2 : ....................                      .................

Κυριακή 26-6-2011               ρεπό :      Γ1..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Γ2 : ................                         Γ3 : ....................                      .................

Δευτέρα  27-6-2011             ρεπό :      Γ2..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Γ3 : ................                         Γ1 : ....................                      .................

                              Βαθμολογική κατάταξη     τέρματα       βαθμοί

                             1)......................   ........................................

                             2)..................................................................

                             3). ..............................................................

 

   ΟΜΙΛΟΣ (Δ).

                                      Δ1. ΑΡΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ.

                                      Δ2. ΛΑΡΙΣΑ.

                                      Δ3. ΠΥΡΓΟΣ.

                                         Πρώτη φάση

Σάββατο  25-6-2011                 ρεπό :     Δ3..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Δ1 : ................                         Δ2 : ....................                      .................

Κυριακή 26-6-2011               ρεπό :      Δ1..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Δ2 : ................                         Δ3 : ....................                      .................

Δευτέρα  27-6-2011             ρεπό :      Δ2..........................

   Γηπεδούχος                        φιλοξενούμενη                               γήπεδο

Δ3 : ................                         Δ1 : ....................                      .................

                              Βαθμολογική κατάταξη     τέρματα       βαθμοί

                             1)......................   ........................................

                             2)..................................................................

                             3). ..............................................................

Δεύτερη φάση (διασταύρωση δυο πρώτων κάθε ομίλου)

Τετάρτη 29 Ιουνίου 2011 – ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη  

Α) Νικητής  Α΄ ομίλου  - δεύτερος Β’ ομίλου       γήπεδο                σκορ

...............................................................................................................

Β) Νικητής  Β΄ ομίλου  - δεύτερος Α’ ομίλου       γήπεδο                 σκορ

.............................................................................................................

Γ) Νικητής  Γ΄ ομίλου  - δεύτερος Δ’ ομίλου       γήπεδο                     σκορ

.............................................................................................................

Δ) Νικητής  Δ΄ ομίλου  - δεύτερος Γ’ ομίλου      γήπεδο                   σκορ

...............................................................................................................

                             ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ- Παρασκευή 1-7-2011

     Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη  

Ε) Νικητής  (Α) ζευγαριού  - νικητής (Γ) ζευγαριού     γήπεδο                σκορ

...............................................................................................................

ΣΤ) Νικητής  (Β) ζευγαριού - νικητής (Δ) ζευγαριού   γήπεδο                 σκορ

...............................................................................................................

                   Μικρός τελικός – Σάββατο 2-7-2011

     Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη  

Ηττημένος (Ε) ζευγαριού-ηττημένος (ΣΤ) ζευγαριού      γήπεδο         σκορ

...............................................................................................................

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ  – Κυριακή 3-7-2011

     Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη  

Νικητής  (Ε) ζευγαριού-νικητής  (ΣΤ) ζευγαριού      γήπεδο         σκορ

.........................................................................ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ ..............

    ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ

Τετάρτη 29 Ιουνίου 2011 –ώρα 10.30 π.μ.

Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη  

α) Τρίτος   Α΄ ομίλου  - τρίτος  Β’ ομίλου       γήπεδο                σκορ

...............................................................................................................

β) Τρίτος  Γ΄ ομίλου  - τρίτος Δ’ ομίλου       γήπεδο                 σκορ

...............................................................................................................

Πέμπτη 30 Ιουνίου 2011 –  ώρα  18.30 π.μ.

  Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη  

Νικητής α΄αγώνα-νικητής β΄αγώνα (θέσεις 9-10)       γήπεδο                σκορ

...............................................................................................................

Ηττημένος α΄αγώνα - ηττημένος  β΄αγωνα ( 11-12)   γήπεδο            σκορ

...............................................................................................................

 Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη   (ηττημένοι της προημιτελικής φάσης)

α) ηττημένος  (Α) ζευγαριού  - ηττημένος (Γ)     γήπεδο                σκορ

...............................................................................................................

β) ηττημένος (Β) ζευγαριού – ηττημένος  (Δ)    γήπεδο                 σκορ

...............................................................................................................

Παρασκευή 1-7-2011

     Γηπεδούχος              φιλοξενούμενη   - ώρα 18.30

Νικητής  (α) ζευγαριού  - νικητής (β)  (θέσεις 5-6)   γήπεδο                    σκορ

...............................................................................................................

Ηττημένος (α) ζευγαριού – ηττημένος (β) (θέσεις 7-8) γήπεδο                 σκορ

...............................................................................................................

Αγώνας παλαιμάχων : Κυριακή 3-6-2011,πριν το μεγάλο τελικό

         Αφού περί ώρα 14.00 περατώθηκε η διαδικασία της κλήρωσης και εξήχθησαν οι ομάδες με την σειρά και στους Ομίλους, όπως αναφέρεται παραπάνω, υπογράφεται το παρόν πρακτικό από όλους τους παρευρισκόμενους και θα εκδοθεί επίσημο αντίγραφο, για να σταλεί σε όλους τους συμμετέχοντες ,που θα υπογράφεται για την εγκυρότητα και την γνησιότητα, ως προερχόμενο του παρόντος πρακτικού ,από την πρόεδρο και το Γραμματέα της Οργανωτικής Επιτροπής.

          Ευχόμαστε σ’ όλους καλή επιτυχία, με υγεία και χωρίς προβλήματα. Με την συμπεριφορά μας (εντός και εκτός γηπέδων) να δικαιώσουμε τους σκοπούς του πρωταθλήματος. Εμείς ως διοργανωτές σας περιμένουμε όλους στην τελική φάση, για να σας φιλοξενήσουμε και να σας δικαιώσουμε που μας εμπιστευθήκατε την διοργάνωση.

          Το παρόν  θα αναρτηθεί στις ιστοσελίδες του δικηγορικού Συλλόγου (: www.dsioan.gr) και του ΛΕΑΔ Ιωαννίνων (WWW.LEADI.gr).

 

    ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ     Η ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ       Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ       ΤΟ ΜΕΛΟΣ

Αναστασία Γιογλή   Αικατερίνη Φωτίκα    Μάνθος Παργανάς   Σπυρίδων Πάϊκας

                                        

   ΟΙ    ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ  ΤΩΝ  ΟΜΑΔΩΝ

 

Γιάννης Ευταξίας     Αντώνιος Πίγγιος  Δημήτρης Θωμαϊδης   Μάνθος Παργανάς